براساس اطلاع واصله داود آذری به عنوان معاون مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری مرکزی منصوب گردید . ایشان به مدت ۷ سال به عنوان مسئول دفتر سیاسی فرمانداری شهرستان تفرش فعالیت نموده و از اوایل سال ۱۳۸۸ از فرمانداری شهرستان تفرش به استانداری مرکزی منتقل گردیدند .

قابل ذکر است که تاکنون رضا سلطانی مسئولیت معاونت مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری را به عهده داشته است . 

ضمن تبریک به آقای آذری ، آرزوی توفیق ایشان را در مسئولیت جدید از درگاه ایزد متعال مسئلت می نمائیم .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ تیر۱۳۹۰ساعت 20:17  توسط یحیی درمانلو  | 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تفرش اعلام نمود ، فاز ۲۴ تب برفکی همزمان با سراسر کشور از تاریخ ۱/۵/۱۳۹۰ در این شهرستان به اجرا در می آید .

محمد شرفلو در این خصوص افزود:  پیش بینی می شود کلیه جمعیت دام سنگین شهرستان زیر پوشش این طرح قرار گیرد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ تیر۱۳۹۰ساعت 18:0  توسط یحیی درمانلو  | 

براساس اطلاع واصله قرار است رحیمی ، معاون اول رئیس جمهور در تاریخ ۵/۵/۱۳۹۰ به منظور افتتاح پروژه های عمرانی مسکن مهر به استان مرکزی سفر نماید . شنیده ها حاکی از آن است که ایشان در دلیجان حضور خواهند یافت و در این شهرستان به نمایندگی از شهرستانهای استان مرکزی مساکن مهر را افتتاح خواهند نمود .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ تیر۱۳۹۰ساعت 14:8  توسط یحیی درمانلو  | 

مقارن ساعت ۲۰:۵۰ روز سه شنبه مورخ ۲۸/۴/۱۳۹۰ یک دستگاه اتوبوس مسیر تفرش - تهران در محور گردنه گیان ( در نزدکی مزرعه ای موسوم به جوب دراز ) به گله احشام برخورد نموده و در نتیجه ۵۵ راس دام متشکل از ۳۵ راس گوسفند و ۲۰ راس بز تلف شده اند .

براساس آخرین اخبار دریافتی پس از حضور پلیس راهنمایی و رانندگی و اعلام خسارت ۵۰ درصد متعلق به راننده میزان خسارات وارده حدود ۱۴ میلیون تومان برآورد گردیده که نیمی از مبلغ مذکور را باید راننده و نیم دیگر را بیمه پرداخت نماید .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ تیر۱۳۹۰ساعت 14:2  توسط یحیی درمانلو  | 

استاندار استان مركزي گفت: ادامه حيات طيبه انقلاب اسلامي،ثبات، امنيت و آرامش جامعه در گروي تبعيت كامل از ولايت فقيه و رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

علي اكبر شعباني فرد در مراسم معارفه فرماندار جديد شهرستان فراهان افزود: وجود ولايت فقيه ،مايه اميدواري، دلگرمي و پويايي فرد و جامعه در ايران اسلامي است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ تیر۱۳۹۰ساعت 0:24  توسط یحیی درمانلو  | 

پس از آنکه دکتر هدایتی مدیرکل سابق دفتر سیاسی و انتخابات استانداری مرکزی ،سکان هدایت فرمانداری زرندیه را از چند روز قبل به عهده گرفت ، براساس اطلاع واصله ، اسکندری به عنوان مدیرکل جدید دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری مرکزی منصوب گردیده است .

قابل ذکر است که اسکندری قبلا سکانداری این دفتر را به عهده داشته است .ازدیگر سمتهای قبلی  ایشان می توان به مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی ، مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری مرکزی ،مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری ، مشاور سیاسی استاندار مرکزی و غیره اشاره نمود .

با آرزوی توفیق روزافزون در مسئولیت جدید برای آقای اسکندری از درگاه احدیت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۹ تیر۱۳۹۰ساعت 18:53  توسط یحیی درمانلو  | 

روز دوشنبه مورخ ۲۷/۴/۱۳۹۰ یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ هنگام عبور از محور شهراب ـ سربند از روستاهای شهرستان تفرش دچار واژگونی گردیده و راننده آن مجروح ولی سرنشین خودرو پس از انتقال به بهداری فرمهین به علت شدت جراحات وارده فوت می نماید . قابل ذکر است که راننده و تک سرنشین خودرو هردو زن بوده اند .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۸ تیر۱۳۹۰ساعت 23:4  توسط یحیی درمانلو  | 

مراسم تودیع و معارفه در فرمانداری تازه تاسیس فراهان در بعدازظهر روز سه شنبه مورخ ۲۸/۴/۱۳۹۰با حضور استاندار و برخی از مسئولین استانی و شهرستانی در فرمهین برگزار شد .

به همین مناسبت مومنی به عنوان فرماندار جدید فراهان معرفی گردید و از زحمات وحید زاده ، فرماندار قبلی تقدیر شد . قابل ذکر است که مومنی شاغل در کمیته امداد امام خمینی (ره ) بوده و قبلا نیز به عنوان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره ) شاخه فراهان انجام وظیفه نموده است .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۸ تیر۱۳۹۰ساعت 22:35  توسط یحیی درمانلو  | 
مسابقات داخلی چادرزنی امدادگران هلال احمر دهستان خرازان با حضور ۲۷ تن از امدادگران آن دهستان در روز جمعه مورخ ۲۴/۴/۱۳۹۰ از ساعت ۹ الی ۱۴ در روستای ابره در برگزار گردید .

گفتنی است که مسابقات چادرزنی امدادگران استان مرکزی در روز جمعه مورخ ۵/۵/۱۳۹۰ در دلیجان برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۸ تیر۱۳۹۰ساعت 0:14  توسط یحیی درمانلو  | 

در حوالی پس از نیمه شب روز شنبه مورخ ۲۵/۴/۱۳۹۰ آتش سوزی باغهای روستای کهلو علیا از روستاهای دهستان رودبار شهرستان تفرش باعث گردید حدود نیم هکتار از درختان این باغها در آتش سوخته و به خاکستر تبدیل گردد . هرچند با تلاش روستائیان و آتش نشانی نوبران آتش مهار و خاموش گردید اما صد حیف که با جرقه و یا شعله فرد یا افرادی نادان و بیخرد حاصل زحمات چندین ساله کشاورزان و صرف انرژی ، آب و غیره در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین رفت .

گفتنی است که براساس اظهارات اعضای شورای اسلامی روستای کهلو علیا ، آتش سوزی عمدی اتفاق افتاده است .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۸ تیر۱۳۹۰ساعت 0:7  توسط یحیی درمانلو  | 

در روز دوشنبه مورخ ۲۷/۴/۱۳۹۰ علیرضا هدایتی ، مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری مرکزی به عنوان فرماندار جدید شهرستان زرندیه طی مراسمی با حضور اسلامی ، نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه ، شعبانی فرد ، استاندار مرکزی ، همچنین معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، امام جمعه زرندیه و مسئولین این شهرستان معرفی گردید .

قابل ذکر است که نیک منش ، فرماندار سابق زرندیه چندی قبل از سمت خود استعفا داده بود و رستمی به عنوان سرپرست فرمانداری به امور آن شهرستان رسیدگی می نمود .+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۷ تیر۱۳۹۰ساعت 22:20  توسط یحیی درمانلو  | 

براساس اطلاع واصله پس از آنکه یک قلاده گرگ به گله ای در روستای خانک از توابع شهرستان تفرش حمله ور شده و یک راس گوسفند را زخمی و از پای درآورد ، چوپان عصبانی گله تصمیم گرفت  سم سیانور را به لاشه گوسفند تزریق نموده که در نتیجه چندین حیوان وحشی از جمله گرگ ، روباه  و غیره از لاشه آن نوش جان کرده اما ناگهان با مرگ روبرو شدند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۷ تیر۱۳۹۰ساعت 15:17  توسط یحیی درمانلو  | 

حوالی ساعت ۱۸ روز یکشنبه مورخ ۲۶/۴/۱۳۹۰ یک دستگاه پیکان وانت در نزدیکی روستای دادقان (حدود ۲۵ کیلومتری تفرش - رودبار) واژگون گردیده و راننده و دو سرنشین آن مجروح و توسط فوریتهای پزشکی بیمارستان تفرش جهت مداوا به بیمارستان والفجر تفرش انتقال و تحت درمان قرار گرفتند .

قابل ذکر است راننده به همراه دو زن به عنوان سرنشین خودرو از اهالی روستای هفتان از روستاهای دهستان رودبار بوده اند .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۷ تیر۱۳۹۰ساعت 15:13  توسط یحیی درمانلو  | 
به مناسبت نیمه شعبان مصادف با ولادت با سعادت قائم آل محمد (عج) مراسمی که از نیمه شب شنبه تا اذان صبح در محل مصلی ولایت تفرش ادامه داشت ، برگزار گردید . در این مراسم که با سخنرانی و برنامه احیاء و سرگذاشتن قرآن همراه بود عده زیادی از عاشقان ولایت و امامت حضور داشتند.
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ تیر۱۳۹۰ساعت 21:54  توسط یحیی درمانلو  | 
پیرو خبری در خصوص برگزاری همایش سراسری دهیاران استان مرکزی در روز سه شنبه مورخ ۲۸/۴/۱۳۹۰ با حضور وزیر کشور در اراک صبح روز شنبه خبر رسید که این همایش برگزار نخواهد شد و تاریخ برگزاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ تیر۱۳۹۰ساعت 1:32  توسط یحیی درمانلو  | 
بنابراطلاع واصله مهلت ثبت نام استخدام استانداری مرکزی و دستگاههای دیگر استان تا تاریخ ۲۷ تیرماه تمدید گردیده است.
+ نوشته شده در  جمعه ۲۴ تیر۱۳۹۰ساعت 12:58  توسط یحیی درمانلو  | 

مستند آواها ، نواها و موسیقی محلی شهرستان تفرش با همکاری یوسف شاه حسینی و مساعدت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تفرش توسط شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران تهیه و ساخته شد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۲۴ تیر۱۳۹۰ساعت 0:40  توسط یحیی درمانلو  | 
همایش سراسری دهیاران استان مرکزی با حضور وزیر کشور ، مسئولین و دهیاران در روز سه شنبه مورخ ۲۸/۴/۱۳۹۰ در اراک برگزار می گردد. همچنین قرار است چند پروژه عمرانی نیز توسط وزیر کشور در شهر اراک افتتاح و بهره برداری از آنها آغاز گردد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ تیر۱۳۹۰ساعت 17:18  توسط یحیی درمانلو  | 
براساس اطلاع واصله حجت الاسلام نورالهی به عنوان سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی از سوی شورای نگهبان منصوب گردید و از زحمات اسکندری قدردانی به عمل آمد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ تیر۱۳۹۰ساعت 0:47  توسط یحیی درمانلو  | 
شناسایی سه منطقه ذخیره‌گاه جنگلی در تفرش و شازند
مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی:سرانه جنگل در استان یک دهم هکتار برای هر نفر است

مظفری همچنین اعلام کرد که سه منطقه تحت عنوان ذخیره‌گاه جنگلی که دارای پوشش جنگلی نسبتا مناسب هستند شناسایی و مورد حفاظت قرار گرفته که شامل‌ ذخیره گاه جنگلی بنه واقع در روستای فرک شهرستان تفرش، ذخیره‌گاه جنگلی بلوط واقع در روستای سرسختی علیا شهرستان شازند و ذخیره گاه جنگلی سماق واقع در شهرستان شازند است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ تیر۱۳۹۰ساعت 0:42  توسط یحیی درمانلو  | 
مديرعامل هلال احمر استان مركزي:
سدهاي استان مركزي 6 قرباني گرفته‌اند

خبرگزاري فارس: مديرعامل جمعيت هلال احمر استان مركزي گفت: تيم تخصصي سيلاب جمعيت هلال احمر از آغاز فصل گرما تاكنون جنازه شش نفر را از سدهاي آبي بيرون آورده است.


مرتضي سليمي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: از آغاز فصل گرما تاكنون تيم تخصصي سيلاب هلال احمر استان مركزي جنازه يك نفر از سد هندودر، سه نفر را از سد كشه واقع در شهرستان تفرش، يك نفر را از سد الغدير ساوه و امروز نيز جناره يك نفر ديگر را در سد خاكي ورامه خرقان از توابع ساوه از آب بيرون آورده‌اند.

ملاحظه: قابل ذکر است که سه نفر غرق شده در سد کشه که در شهرستان تفرش قرار دارد ، در روز اول تیرماه اتفاق افتاد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ تیر۱۳۹۰ساعت 0:32  توسط یحیی درمانلو  | 
در نيمه دوم امسال؛
همايش عبدالعظيم قريب‌ در آشتيان برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آشتيان از برگزاري همايش بزرگداشت عبدالعظيم قريب‌گركاني پدر دستور زبان فارسي در سه ماهه سوم سال جاري در اين شهرستان خبر داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ تیر۱۳۹۰ساعت 0:28  توسط یحیی درمانلو  | 

براساس اطلاع واصله فردی بنام احدی به عنوان معاون فرماندار شهرستان تفرش منصوب گردیده و تا چند روز آینده معرفی خواهد شد . شایان ذکر است که نامبرده از کارکنان استانداری مرکزی می باشد .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۱ تیر۱۳۹۰ساعت 10:33  توسط یحیی درمانلو  | 

به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان جشنی در روز پنجشنبه مورخ ۲۳/۴/۱۳۹۰ پس از نماز مغرب و عشا در محل سالن آمفی تئاتر پروفسور حسابی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.در این جشن برنامه هایی از قبیل اجرای موسیقی سنتی ، نمایش طنز و مسابقات فرهنگی تدارک دیده شده است .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۱ تیر۱۳۹۰ساعت 10:28  توسط یحیی درمانلو  | 
براساس گزارش وبلاگ انعكاس ، مجيد عسگري فرماندار اسبق شهرستان تفرش كه سمت مديركلي دفتر برنامه و بودجه استانداري زنجان را به عهده داشت به عنوان سرپرست معاونت برنامه ريزي آن استانداري منصوب گرديده است . نامبرده در سالهاي ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴ فرماندار شهرستان تفرش بوده است .

قابل ذكر است دكتر كريمي ، شهردار سابق اراك كه سمت معاونت برنامه ريزي استانداري زنجان را به عهده داشته به تازگي به عنوان معاون امور عمراني استانداري زنجان منصوب گرديده است .

باآرزوي توفيق هر دو مسئول بزرگوار استان مركزيدر سمت هاي جديدشان.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۰ تیر۱۳۹۰ساعت 1:2  توسط یحیی درمانلو  | 
فرماندار اراک گفت: از 50 درصد اعتبارات استان باید به اراک اختصاص داده شود.

ملاحظه:

حق با فرماندار محترم اراك است . بايد بيش از ۵۰ درصد اعتبارات به شهرستان اراك اختصاص يابد .فقط بايد در نظر داشت كه سالانه بیش از آنچه به عنوان اعتبارات به آن شهرستان اختصاص مي يابد نصیب اراک می گردد ، چراكه بيشتر اعتبارات تخصيصي به شهرستانهاي ديگر نيز با توجه به حاكميت تمركزگرايي به انحاء مختلف به اراك برمي گردد. مثلا در اجراي پروژه اي در شهر كوچكي مثل تفرش بيشتر اعتبارات مجددا از طريق اراكيها مصرف مي شود . اين به معني آنست كه اعتبارات تخصيصي در راه اشتغال اراكيها هزينه مي شود و البته واكاوي اين بحث در حوصله اين وب سايت نمي باشد و لازم است در اين خصوص با ژرف انديشي بيشتر مبدا و مقصد چگونگي هزينه شدن اعتبارات تخصيصي بررسي شود تا معلوم گردد كه نهايتا چقدر از اعتبارات و بودجه سالانه نصيب شهرهايي چون اراك مي گردد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۰ تیر۱۳۹۰ساعت 0:21  توسط یحیی درمانلو  | 

در روز شنبه مورخ ۱۸/۴/۱۳۹۰ چند تن از کارشناسان استانداری خوزستان به همراه خانواده هايشان از بناها و آثار تاریخی شهر تفرش بازدید نمودند .در اين بازديد آنها از مقبره پروفسور حسابي ، مسجد ششناو ، امامزاده محمد(ع) ، امامزاده ابوالعلي و پاركهاي حكيم نظامي و امام خميني (باغ ملي ) ديدن كردند و با ديدن آثار و بناهاي تاريخي و چشم انداز زيباي شهرستان تفرش اظهار تعجب نموده و اذعان داشتند كه با توجه به جاذبه هاي فراوان ، پتانسيلها و قابليتهاي زياد گردشگري آنچنانكه شايسته است اين شهرستان معرفي نشده است .

 البته اين گردشگران از وضعيت مقبره دكتر حسابي اظهار نگراني نموده و افزودند كه با توجه به مقام شامخ علمي ايشان لازم بود نسبت به وضعيت مقبره پدر علم فيزيك ايران تدابير بهتري اتخاذ مي گردد . همچنين در بازديد از مسجد ششناو نيز وضعيت نامطلوب حمام در مجاورت اين مسجد باعث تعجب آنها شده بود كه البته پيشنهاد مي شود مسئولان مربويطه نسبت به ساماندهي اين مكان  اقدام لازم را معمول نمايند .

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۹ تیر۱۳۹۰ساعت 0:10  توسط یحیی درمانلو  | 

متاسفانه باز هم وقوع آتش سوزی در روستاهای اطراف شهر تفرش بسیاری از درختان سرسبز منطقه را طعمه خود نمود و درختان زیادی که حاصل زحمات چندین ساله محیط طبیعی و انسان بوده است را به تلی از خاکستر تبدیل نمود . در حوالی ظهر روز شنبه مورخ ۱۸/۴/۱۳۹۰ در چندین نقطه تقریبا همزمان آتش سوزی به وقوع پیوست که برای مهار آتش ُ آتش نشانان شهر تفرش به نقاط وقوع حریق اعزام گردیدند .این آتش سوزیها در اطراف روستای کبوران (بهاران ) ُ اطراف رودخانه دنیجرد و همچنین روستای طراران اتفاق افتاد که اعزام خودرو آتش نشانی به برخی از نقاط مذکور از جمله مزرعه روستای کبوران با مشکل مواجه شد . این چندمین بار است که در سال جاری آتش سوزی خسارات زیادی را به درختان سرسبز منطقه تحمیل می نماید و اگر مردم و مسئولین تدابیر اساسی در پیشگیری از وقوع آتش سوزیها اتخاذ ننمایند معلوم نیست که در آینده درختی سالم بماند یا خیر . لازم به ذکر است که وجود درختان زیبا و سرسبز در اطراف شهر تفرش و روستاهای تابعه چشم انداز بسیار زیبا و خاصی را ایجاد نموده است که صد حیف از بی احتیاطی برخی افراد نادان و بیخرد که با یک جرقه حاصل زحمات کشاورزان را در کمترین زمان ممکن به هدر می دهند و به محیط زیست منطقه آسیب جدی وارد می نمایند . 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۸ تیر۱۳۹۰ساعت 21:57  توسط یحیی درمانلو  | 

فردی که در یک کارخانه شن و ماسه واقع در روستای عزالدین  در حوالی شهر تفرش مشغول به کار بود در اثر بی احتیاطی در استفاده از دستگاه سنگ شکن دچار حادثه شد و با انتقال به بیمارستانی در شهر قم تحت مداوا قرار گرفت و بر اساس اطلاع واصله در پی مداوا ُ  پزشکان بیمارستان مذکورناچار شده اند که یک پای وی را قطع نمایند و در عمل جراحی دیگر که قرار است در آینده نزدیک انجام شود به وضعیت دست شدیدا آسیب دیده وی رسیدگی خواهد شد. این در حالی است که کمر وی نیز به شدت آسیب دیده است . البته این حادثه در اوایل تیرماه اتفاق افتاده است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۵ تیر۱۳۹۰ساعت 22:31  توسط یحیی درمانلو  | 
براساس اطلاع واصله حسن جهانشاهلو ُ دادستان شهرستان تفرش به عنوان دادستان شهرستان ساوجبلاغ استان البرز منصوب گردید. مراسم معارفه وی در روز پنج شنبه مورخ ۱۶/۴/۱۳۹۰ در شهرستان ساوجبلاغ انجام می گیرد و مراسم تودیع وی از دادستانی شهرستان تفرش نیز در روز شنبه مورخ ۱۸/۴/۱۳۹۰ در تفرش برگزار می گردد .

قابل ذکر است براساس شنیده ها قاضی ریاحی ُ دادیار دادسرای دادگستری شهرستان تفرش به عنوان سرپرست دادستانی شهرستان تفرش منصوب خواهد شد .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳ تیر۱۳۹۰ساعت 21:34  توسط یحیی درمانلو  |