مدت زمان زیادی است که نفت سفید به روستاهای بکلیگ و ثمردشت از روستاهای شهرستان تفرش توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی ارسال نشده و اهالی این روستا ها از نبود نفت سفید به شدت ناراضی می باشند . گویا علت عدم ارسال نفت توسط آن شرکت اختلاف حساب در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها می باشد ، بطوریکه مسئول شعبه نفت روستا نفت تحویلی را به قیمت قبلی به اهالی فروخته اما شرکت پخش مصر می باشد که باید به قیمت جدید فروخته و وجه آنرا به شرکت مزبور می پرداخت . پیگیریهای بخشداری و فرمانداری نیز در این زمینه تاکنون به نتیجه نرسیده است . اما از آنجائیکه نفت سفید تنها سوختی می باشد که روستائیان این منطقه می توانند جهت گذران زندگی از آن استفاده نمایند ، ضرورت دارد اقدام عملی عاجل توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی در این خصوص انجام گیرد .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳۱ مرداد۱۳۹۰ساعت 18:50  توسط یحیی درمانلو  | 

براساس اعلام رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان تفرش خرید گندم توسط مرکز خرید اداره تعاون شهرستان در سالجاری در حدود ۷۶۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش محسوسی داشته است . این در حالیستکه در سال قبل به میزان ۴۴۰۰ تن گندم مازاد نیاز کشاورزان خریداری شد.

قربانعلی افزود : امسال به دلیل افت تولید ناشی از شرایط آب و هوایی و همچنین فروش برخی تولیدکنندگان در شهرستانهای مجاور میزان خرید گندم کاهش زیادی داشته است .

+ نوشته شده در  یکشنبه ۳۰ مرداد۱۳۹۰ساعت 0:17  توسط یحیی درمانلو  | 

مجیدی دبیر شورای راهبردی سازمان فراگیر مشاوران جوان ریاست جمهوری در نشست شورای اداری جوان شهرستان تفرش  ضمن تشریح سازمان فراگیر مشاوران جوان گفت: هدف از تشکیل مشاوران جوان ورود ایده های خلاقانه به بدنه اجرایی و اداری کشور و ایجاد یک رابطه دوسویه با جوانان انقلابی است.

منبع : تفرش پر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۲۹ مرداد۱۳۹۰ساعت 19:10  توسط یحیی درمانلو  | 

آصفری علت کناره گیری خود از فرمانداری اراک و قدم گذاشتن در عرصه انتخابات مجلس را محدودیت اختیارات فرمانداری برای پیگیری مطالبات همشهریان خود عنوان کرد / در دوران فرمانداری به دلیل پیگیری حقوق عقب افتاده کارگران یکی از واحد های صنعتی ازمن شکایت شدو بارها نیز به علت مذاکره با وزرا و معاونین آنان که برای حل مشکل مردم بود ، برای من ایجاد مشکل کردند ومرا توبیخ نمودند که چرا کاری انجام داده ام که خارج از حوزه اختیاراتم بوده و من به این علت عرصه را تنگ دیدم…


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ مرداد۱۳۹۰ساعت 0:11  توسط یحیی درمانلو  | 

یادواره شهدای دهستان کوهپناه در روز پنجشنبه مورخ ۲۷ مرداد از ساعت ۳۰ : ۱۷ الی ۲۰ در مسجد امام حسن مجتبی ( ع ) روستای شهراب ( مرکز دهستان کوهپناه  ) شهرستان تفرش با همت حوزه مقاومت بسیج سیدالشهداء (ع) با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردمی برگزار می گردد . قرار است در این مراسم امام جمعه تفرش سخنرانی نماید . لازم به ذکر است که این مراسم همراه با صرف افطار خواهد بود .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ مرداد۱۳۹۰ساعت 0:2  توسط یحیی درمانلو  | 

چند ماهی است که در بسیاری از محافل عمومی شنیده می شود که برخی از معتمدین و بزرگان تفرش از داود دانش جعفری ، وزیر اسبق اقتصاد و دارایی دولت نهم درخواست نموده اند تا در انتخابات مجلس نهم از حوزه انتخابیه تفرش ـ آشتیان ـ فراهان شرکت نماید . حتی در روزهای اخیر بسیاری از سایتها و وبلاگهای استانی از تقویت احتمال کاندیداتوری وی از این حوزه خبر داده و در همین ارتباط کارنامه و سوابق وی را نیز منتشر کرده اند . در خصوص نامزدی دانش جعفری که اصالتا تفرشی و اهل تهران می باشد برخی اظهار می داشتند که در برابر درخواست تعدادی از شهرواندان در جهت شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه تفرش ـ آشتیان ـ فراهان پاسخ منفی داده و اضافه می کردند که در صورت شرکت در انتخابات ، وی از حوزه انتخابیه تهران نامزد خواهد شد ، چرا که وی باتوجه به سوابق و کارنامه خود که علاوه بر سابقه وزارت در وزارتخانه اقتصاد و دارایی ، نمایندگی  مجلس از حوزه انتخابیه پایتخت را نیز در کارنامه داشته و با توجه به اشتهار ایشان به احتمال فراوان از آن حوزه در انتخابات شرکت خواهد نمود . مگر اینکه هم طیف های دانش جعفری در سطح کلان تصمیماتی را اتخاذ نمایند تا نامزدهای آنها بجز شهر تهران در مابقی استانها و شهرستانها نیز حضور فعالتری داشته تا تعداد کرسیهای بیشتری از مجلس را تصاحب نمایند .

اما چنانچه در آینده تصمیم به شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه تفرش ـ آشتیان ـ فراهان را داشته باشد و حتی به فرض موفقیت در این امر ، سئوال اساسی در این زمینه اینستکه دانش جعفری به چه میزان از این منطقه شناخت داشته و چقدر به مسائل و مشکلات منطقه واقف می باشد ؟ اصلا نام چه تعداد از روستاهای منطقه را می داند تا شناخت عمیق از منطقه ؟ آیا در صورت موفقیت می تواند تاثیر مثبتی در فرایند توسعه منطقه داشته باشد ؟

سئوالات فوق باید مدنظر کسانی باشد که دوست دارند ایشان از این حوزه نامزد انتخابات شود .

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ مرداد۱۳۹۰ساعت 2:21  توسط یحیی درمانلو  | 

گروه تئاتر دانش آموزی دبیرستان شهید مطهری تفرش که در مرحله کشوری سری مسابقات جشنواره تئاتر دانش آموزی شرکت نموده بود ، رتبه نخست این مسابقات را کسب نمود . لازم به ذکر است که این جشنواره در شهرستان نیشابور برگزار گردید .

به همین مناسبت موفقیت این عزیزان را صمیمانه تبریک عرض نموده و به مربیان و دست اندرکاران که زمینه موفقیت آنان را فراهم کرده اند خسته نباشید می گوئیم .امید است که مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گیرد .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۰ساعت 14:31  توسط یحیی درمانلو  | 

جشنی با عنوان گلریزان در روز پنجشنبه مورخ ۲۷/۵/۱۳۹۰ توسط فرمانداری و اداره زندانهای شهرستان تفرش با هدف کمک به زندانیان با حضو خیرین در محل سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی شهرستان تفرش برگزار می گردد .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ مرداد۱۳۹۰ساعت 18:39  توسط یحیی درمانلو  | 
همزمان با هفته دولت؛80 پروژه گازرساني در استان مركزي به بهره‌برداري مي‌رسد

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت گاز استان مركزي از افتتاح كلنگ‌زني 80 پروژه گازرساني در سطح استان مركزي همزمان با هفته دولت خبر داد.

 
ملاحظات : با توجه به این خبر امیدواریم تعدادی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان تفرش نیز که در سالهای قبل کمتر مورد توجه قرار گرفته اند ، مشمول این طرح شوند ، انشاء الله

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ مرداد۱۳۹۰ساعت 0:12  توسط یحیی درمانلو  | 
از 2 تا 22 آبان ماه سال جاري انجام مي‌شود؛سرشماري عمومي نفوس و مسكن در استان مركزي

خبرگزاري فارس: معاون برنامه‌ريزي استاندار مركزي از سرشماري عمومي نفوس و مسكن از دوم تا 22 آبان ماه سال جاري همزمان با سراسر كشور در اين استان خبر داد.


ب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ مرداد۱۳۹۰ساعت 0:8  توسط یحیی درمانلو  | 

ریيس كميته امداد امام خميني (ره) شهرستان تفرش از جمع‌آوري 80 ميليون ريال كمك‌هاي مردمي در اطعام به نيازمندان خبر داد.

قاسم مقدم  در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)- منطقه مركزي، اظهار كرد: حدودا 7 هزار برگه بروشور تبليغاتي در شهرستان تفرش با هدف جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي براي افطاري محرومين  با كمك اداره پست به درب همه منازل شهري رسانده شده كه تا به امروز 80 ميليون ريال جمع‌اوري شده است.وي ادامه داد: با كمك فرد خيري يك‌صد و 60 سبد غذايي كه هر سبد غذايي 500 هزار ريال است در 2 روستا با هماهنگي امداد بين محرومين و نيازمندان توزيع شده است.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۹ مرداد۱۳۹۰ساعت 1:52  توسط یحیی درمانلو  | 

پس از تائید سلب عضویت دو تن از اعضای شورای اسلامی ،عبدالله زینلی ، رئیس شورای اسلامی شهر تفرش نیز از عضویت در شورای اسلامی شهر تفرش استعفا نموده و استعفای وی مورد پذیرش اعضای شورا قرار گرفت .

متن استعفای رئیس شورای اسلامی شهر تفرش به شرح ذیل می باشد :


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ مرداد۱۳۹۰ساعت 18:34  توسط یحیی درمانلو  | 

در حوالی غروب خورشید روز سه شنبه هفته قبل دو دستگاه موتور سیکلت در نزدیکی روستای هفتان از توابع دهستان رودبار شهرستان تفرش با همدیگر برخورد نموده که منجر به مرگ مجتبی کبیری ۳۵ ساله از اهالی روستای محمد آباد شده و موتورسوار دیگر به هویت محمد هفتانی حدودا ۲۴ ساله به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان ولیعصر اراک انتقال و در حالت کما به سر می برد .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ مرداد۱۳۹۰ساعت 3:36  توسط یحیی درمانلو  | 
یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ در روز جمعه ساعت ۱۰ صبح به علت داغ شدن لنتهای ترمز و اتصالی سیمهای برق در مسیر مهرزمین - ابره در دچار آتش سوزی شده و کاملا سوخت . البته به راننده و سرنشینان آن که از خودرو پیاده شده بودند ، آسیبی نرسید .
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ مرداد۱۳۹۰ساعت 3:31  توسط یحیی درمانلو  | 

بیشتر از چند سال نیست که از طریق برخی رسانه ها استفاده از آبگرمکن های خورشیدی هرچند کمرنگ مطرح و توصیه می گردد اما از آنجا که نصب آبگرمکن های خورشیدی می تواند ضمن تامین آب گرم مورد نیاز خانواده ها با استفاده از نورخشید که منبعی پاک و پایدار به عنوان انرژی تمام نشدنی می باشد از هدر رفتن بی رویه سوختهای فسیلی و تجدید ناپذیر جلوگیری نماید .شاید در این بین لازم بود دولت محترم نسبت به بسط و توسعه این وسیله همت بیشتری از طریق اختصاص یارانه و ارائه وام کم بهره مبذول می نمود . تا آنجائیکه معلوم است این نوع آبگرمکن ها توانایی تامین آب گرم یک خانواده ۴ یا ۵ نفره را دارد و با عنایت به اینکه در بسیاری از روستاها هنوز روند گازرسانی به انجام نرسیده و سالها طول خواهد کشید که تمامی روستاها از نعمت گاز برخوردار شوند و از سوی دیگر جهت تامین آب گرم باید به انرژیهای تجدید ناپذیر همچون گازوئیل، نفت و یا برق متوسل شد ،پس به نفع دولت و ملت عزیز خواهد بود تا از نعمت بی پایان انرژی خورشیدی بهره برداری بهتر و مطلوبتری صورت گیرد اما نقش دولت محترم در این بین بسیار راهگشا بوده و خود نیز از مزایای آن از جمله صرفه جویی در مصرف انرژیهای فسیلی برخوردار خواهد شد .

لازم به ذکر است که برابر اظهارات استفاده کنندگان از آبگرمکن های خورشیدی در شهر تفرش که از نعمت گاز نیز برخوردار می باشند ،  استفاده از این نوع انرژی بسیار به صرفه تر از گاز خانگی می باشد . بطوریکه یکی از بهره برداران از این وسیله اظهار می نمود که میزان گاز مصرفی وی به حداقل رسیده و شرکت گاز فیش گاز بها برای ایشان صادر نکرده است .

بنابراین ضرورت دارد دولت محترم نسبت به تخصیص یارانه و یا دست یازیدن به روشهای مناسب دیگر جهت اشاعه استفاده از این وسیله بسیار خوب تدابیر مناسبی را اتخاذ نماید .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ مرداد۱۳۹۰ساعت 1:24  توسط یحیی درمانلو  | 

پیرو خبر مورخ ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در همین پایگاه خبری در خصوص سلب عضویت سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر تفرش و اعتراض این سه عضو شورا به رای صادره نزد وزارت کشور ، آخرین اخبار حکایت از آن دارد که نهاد بررسی کننده موضوع در وزارت کشور ( شورای حل اختلاف ) نهایتا رای به سلب عضویت دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر تفرش بنامهای تقی مشهدی تفرشی و جمشید میرفخرایی به دلیل عدم سکونت در شهر تفرش داده و پرونده نفر سوم نیز بنام ولی پور در  آینده رسیدگی خواهد شد . 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ مرداد۱۳۹۰ساعت 1:8  توسط یحیی درمانلو  | 
سرپرست دانشگاه تفرش خبر داد:
رایزنی جهت استقرار یک واحد جهاد دانشگاهی در این دانشگاه

سرپرست دانشگاه تفرش گفت: در راستای گسترش فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه از طریق همکاری با پژوهشگران و محققان جهاددانشگاهی، درصدد استقرار واحد جهاددانشگاهی در این دانشگاه هستیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۵ مرداد۱۳۹۰ساعت 15:40  توسط یحیی درمانلو  | 

برداشت عسل از کلنی های زنبور عسل توسط زنان روستای هفتان انجام شد . براساس اعلام رئیس اداره ترویج و آموزش مدیریت جهاد کشاورزی تفرش بانوان عضو شرکت تعاونی زنان وحدت تفرش در طرح ترویج زنبورداری ۱۵ کلنی زنبور عسل از اداره ترویج و آموزش دریافت کرده بودند . این طرح با هدف توانمندسازی زنان روستایی در قالب پروژه های سال ۱۳۸۹ اجرا شده است . رحیمی در این خصوص افزود که بانوان ذینفع علاوه بر افزایش تعداد کلنی ها به ۲۶ واحد ، مقدار ۶۰ کیلوگرم عسل نیز برداشت نمودند .

+ نوشته شده در  شنبه ۱۵ مرداد۱۳۹۰ساعت 1:56  توسط یحیی درمانلو  | 

دو روزی هست که متاسفانه برجی استوانه ای شکل با معماری زیبا موسوم به باغ برج در محله طرخوران تفرش دچار آتش سوزی شده و با اینکه آتش نشانی شهرداری تفرش اقدام به مهار آتش نموده ولی پس از دو روز هنوز دود از داخل برج متصاعد می گردد . سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری تفرش اظهار می نمود که آتش به درون ( مغز ) تیرهای چوبی رسیده و در حال سوختن می باشد و احتمال فروریختن برج وجود دارد . ضمنا طبقه سوم برج در زمان بمباران جنگنده های عراقی در دفاع مقدس تخریب گردیده بود .

این بنای استوانه ای شکل که در سه طبقه ساخته شده از حیث سازه معماری برخورداری از سبک پهلوی قابل تامل بوده و سازندگان بنا از فضای کم ، بهره برداری مطلوبتر را در دستور کار قرار داده اند و بنظر می رسد جهت میهمانداری و پذیرایی از آن استفاده می شده است .قدمت ساخت بنا به حدود یکصد سال قبل تخمین زده می شود  .

لازم به ذکر است که مالکیت این برج تاریخی در حال حاضر خصوصی بوده و به عقیده برخی از افراد آتش سوزی عمدی جهت از بین رفتن بنا متصور است . حال بایستی متولیان امر در جهت حفاظت از این بنای تاریخی تدابیر لازم را اتخاذ نمایند . با مرمت و بازسازی بنا می توان از این بنا به عنوان دفتر میراث فرهنگی و گردشگری بهره برداری نمود . براساس اظهارات حیدری ، سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان تفرش در پی آتش سوزی کارشناسانی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی از این بنا بازدید و اتفاقات اخیر صورتجلسه گردید .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ مرداد۱۳۹۰ساعت 20:33  توسط یحیی درمانلو  | 

در چند ماه گذشته یکی از مباحث اصلی دولت و مجلس ادغام وزارتخانه ها و یا کاهش تعداد وزارتخانه ها بوده است که برهمین اساس وزارتخانه جدیدی از ادغام وزارتخانه های کار و امور اجتماعی، تعاون و رفاه با نام وزارت کار ، رفاه و تعاون شکل گرفت . حسب نامگذاری در مورد این وزارتخانه شاید بهتر بود ترتیبی در چیدن اسامی رعایت می شد .منطق این نظر به این دلیل است که ابتدا لازم است کار در جامعه رونق یابد و آنهم با توسل به تعاون و همیاری تا امر رفاه محقق گردد .به عبارت دیگر رفاه معلول علتهایی چون کار و تعاون می باشد . به همین دلیل پیشنهاد می شود نام وزارتخانه تازه تاسیس کار ، رفاه و تعاون به وزارت کار ، تعاون و رفاه تغییر یابد .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ مرداد۱۳۹۰ساعت 23:28  توسط یحیی درمانلو  | 

براساس شنیده ها حجت الاسلام بابائیان ُ امام جمعه سابق تفرش که در روز جمعه مورخ ۷/۵/۱۳۹۰ رسما با برگزاری مراسم تودیع و معارفه از امامت جمعه تفرش خداحافظی نمود ُ اعلام کرده است که از حوزه انتخابیه تفرش - آشتیان - فراهان جهت شرکت در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی کاندیدا خواهد شد. برخی شنیده ها نیز حاکی از آنستکه تعدادی از شهروندان تفرشی طی دیداری از وی خواسته اند که در انتخابات مجلس پیش رو از حوزه انتخابه فوق الذکر نامزد شود .اما آخرین شنیده ها حکایت از آن دارد که امام جمعه سابق بطور کامل از تفرش خداحافظی نموده و کاندیداتوری وی بعید بنظر می رسد .بنابراین در خصوص صحت و سقم این اخبار باید صبر کرد تا زمان مشخص نماید .

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ مرداد۱۳۹۰ساعت 1:29  توسط یحیی درمانلو  | 

در تاریخ ۹/۵/۱۳۹۰ همایش سراسری دهیاران استان مرکزی با حضور وزیر کشور ُ فرمانداران ُ بخشداران ُ مسئولین استانی و دهیاران سراسر استان مرکزی در اراک برگزار شد . در این همایش فرخی ُ مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری ُ شعبانی فرد ُ استاندار مرکزی و وزیر کشور سخنرانی نمودند . همچنین نشست شورای تامین و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در این روز برگزار شد . افتتاح چند طرح عمرانی از جمله مرکز مراقبتهای ابراهیم آباد اراک و ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز از دیگر برنامه های وزیر کشور در سفر یک روزه به استان مرکزی بود .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ مرداد۱۳۹۰ساعت 0:28  توسط یحیی درمانلو  | 

برگزاری آزمون استخدامی استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مرکزی گفت: نتایج آزمون استخدامی استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی تا اواسط شهریورماه اعلام می‌شود.

به گزارش مرکزی دیلی ، سعید آقاصادقی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ضمن اعلام این خبر گفت: دو هزار و ۲۷۶ نفر برای حضور در این آزمون ثبت نام کرده بودند که دو هزار و ۶ نفر از این تعداد را آقایان و ۲۷۱ نفر را بانوان تشکیل می‌دادند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۸ مرداد۱۳۹۰ساعت 20:12  توسط یحیی درمانلو  | 

پس از آنکه چندین بار اعلام شد همایش سراسری دهیاران استان مرکزی با حضور وزیر کشور در اراک برگزار خواهد شد و حتی تاریخ برگزاری همایش نیز اعلام گردید اما به دلایلی برگزاری این همایش در زمانهای اعلام شده لغو و به زمان دیگری موکول شد ُ بالاخره خبر رسید که همایش مذکوردر روز یکشنبه  از ساعت ۱۱ الی ۱۳ با حضور مصطفی محمدنجار ُ وزیر کشور برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  شنبه ۸ مرداد۱۳۹۰ساعت 11:7  توسط یحیی درمانلو  | 

روز شنبه مورخ ۸/۵/۱۳۹۰ وزیر کشور به استان مرکزی سفر می نماید تا در همایشی که با حضور مسئولان استانی ، فرمانداران ، بخشداران ،شهرداران و دهیاران روستاهای استان مرکزی برگزار می گردد ، شرکت نماید . همچنین قرار است مصطفی محمد نجار علاوه بر شرکت در دو نشست تخصصی شورای تامین و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان ، اردوگاه مراقبتی ابراهیم آباد اراک و ساختمان تازه تاسیس ستاد فرماندهی انتظامی اراک را نیز افتتاح خواهد نمود .

+ نوشته شده در  جمعه ۷ مرداد۱۳۹۰ساعت 23:47  توسط یحیی درمانلو  | 

مراسم تودیع و معارفه امام جمعه تفرش که در روز جمعه مورخ ۷/۵/۱۳۹۰با حضور حجت الاسلام ولدان ُ معاون شورای سیاستگذاری ائمه جماعات سراسر کشور ُ قاسمی فرماندار شهرستان تفرش ُ مسئولین شهرستان و جمع کثیری از اقشار مختلف مردمی در محل مصلی ولایت تفرش برگزار گردید با حاشیه هایی همراه بود .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۷ مرداد۱۳۹۰ساعت 22:14  توسط یحیی درمانلو  | 

در روز جمعه مورخ ۷/۵/۱۳۹۰ قبل از برگزاری نماز جمعه  ُ حجت الاسلام ولدبیگی به عنوان امام جمعه جدید تفرش با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردمی در محل مصلی ولایت تفرش معرفی گردید و از زحمات حجت الاسلام بابائیان در طول تصدی امامت  جمعه با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد .

 

+ نوشته شده در  جمعه ۷ مرداد۱۳۹۰ساعت 15:21  توسط یحیی درمانلو  | 
با يك هزار و 970 ميليارد ريال؛
بودجه استان مركزي اعلام شد

خبرگزاري فارس: استاندار مركزي بودجه عمراني و جاري استان در سال جاري را يك هزار و 970 ميليارد ريال اعلام كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، علي‌اكبر شعباني‌فرد در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان اظهار كرد: پيش‌بيني درآمد استان در سال جاري نيز 3 هزار و 600 ميليارد ريال است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ مرداد۱۳۹۰ساعت 22:9  توسط یحیی درمانلو  | 

نظر به اینکه در نماز جمعه هفته قبل حجت الاسلام بابائیان از خبر مسرت بخش در هفته جاری داده بود و پس از آن مشخص گردید این خبر در خصوص خداحافظی امام جمعه از سمت خود در تفرش و معرفی فردی دیگر به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه تفرش خواهد بود براساس آخرین اطلاعات این امر در روز جمعه مورخ ۷/۵/۱۳۹۰ محقق خواهد شد .

بنابراخبار واصله مراسم استقبال از امام جمعه جدید (حجت الاسلام ولدبیگی )در ساعت ۳۰: ۹ جمعه از میدان یکه بهار در طرخوران با حضور امام جمعه اراک ، مسئولین شهرستان و مردم تفرش برگزار می شود .

قابل ذکر است مراسم تودیع و معارفه نیز در محل مصلی ولایت تفرش همزمان با نماز جمعه انجام خواهد شد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ مرداد۱۳۹۰ساعت 14:13  توسط یحیی درمانلو  | 

براساس اطلاع واصله عباسی ُ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی از این استان  خداحافظی خواهند نمود . لازم به ذکر است که ایشان به عنوان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان منصوب می شوند .این درحالیستکه تاکنون جایگزینی برای ایشان در استان مرکزی انتخاب و معرفی نشده است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ مرداد۱۳۹۰ساعت 19:25  توسط یحیی درمانلو  |